Największy piłkarz świata

Największy piłkarz świata Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro jest to wszystkim znany portugalski poiłkarz, który to na zielonej murawie zbudził naprawdę szereg różnorodnych emocji. Ronaldo od wielu lat gra na pozycji napastnika, ale czasem zamienia ją także na pozycję skrzydłowego. Można także rzec, że Ronaldo to jeden z czołowych zawodników realu Madryt, ale także nader często gra w reprezentacji Portugalii. Piłkarz ten jest nader znany i budzi wśród wielu prawdziwe uwielbienie. Kochamy go za doskonałą postawę piłkarską ale także za wspaniałą grę. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu Portugalia wciąż odnosi szereg sukcesów w grze w piłkę nożną. Oglądają go miliony, a każdy mecz z jego udziałem jest naprawdę wielkim wydarzeniem, na które to sciagają ludzie z całego świata, zaś przed telewizorem siedzą miliardy kibiców.

Kategorie: Cristiano Ronaldo | Tagi: , , , ,

Moda na Cristiano Ronlado!

Moda na Cristiano Ronlado! Otwarcie trzeba przyznać, że współcześnie panuje moda na portugalskiego piłkarza, który swoją sylwetką oraz grą przyciąga całe rzesze fanów oraz kibiców. Dziś każdy młody chłopiec chce być jak Ronaldo, chce osiągnąć taki sam sukces jak portugalski zawodnik. Współcześnie panuje moda na to, żeby zachowywać się, ubierać i ścinać włosy tak jak ma Cristiano Ronlado. Odkąd portugalski piłkarz osiągnął w sukces Manchesterze United stał się wyrazem pokolenia młodych ludzi poszukujących wzorców godnych naśladowania. Nastolatkowe zbierają plakaty, karty, koszulki czy kolekcjonują zdjęcia z postacią Cristiano Ronaldo. Dla kobiet napastnik Realu Madryt jest obiektem wzdychań i platonicznych miłości. Z całą pewnością piłkarz stał się niezłym towarem eksportowym, który doskonale dotarł do serc swoich fanów.

Kategorie: Cristiano Ronaldo | Tagi: , , , , ,

Kształcenie piłkarza

Kształcenie piłkarza Aby móc mówić o wysokim poziomie ligi piłkarskiej w danym kraju, nie wystarczy mieć w niej wielu emocjonujących meczów, nie wystarczy sprowadzić największych wirtuozów futbolu, ale potrzeba czegoś więcej. Nie chodzi tutaj o finanse, ale o odpowiednie zaplecze sportowe, młode talenty, a przede wszystkim o właściwy system szkolenia dzieci i młodzieży. Jak podkreśla to wielu fachowców, w naszym kraju ciągle ten właśnie system mamy w powijakach. Wprawdzie pojawia się u nas coraz więcej szkółek piłkarskich, ale ciągle jest nam daleko do najlepszych. Wystarczy bowiem swoje oczy skierować na Holandię. Od lat uważana za jedną z najlepszych na świecie, o ile nie najlepszą szkółką piłkarską jest ośrodek Ajaxu Amsterdam. Warto spoglądać na szkółki takich klubów jak FC Barcelona, Bayern Monachium czy też Arsenal Londyn. Profesjonalne szkolenie rozpoczynające się już w wieku kilku lat pozwala wyrobić w sobie wszystkie dobre nawyki, które powinien posiadać profesjonalny, światowej klasy piłkarz. I to jest właśnie tajemnica sukcesu.

Kategorie: Piłka nożna | Tagi: , , , ,